Kreativní tipy

Výroba svíček zblízka

link

Tak tentokrát můžete nahlédnout s námi pod pokličku výrobě svíčekUsmívající se

Jaké svíčky se u nás vyrábí, jakými technikami vznikají, z jakých materiálů je děláme, atd.

Moje oblíbená věta k popisu naší práce : Vyrábíme svíčky různých tvarů, barev a vůní.

Tak jaké to tedy jsou?

Klasické parafínové svíčky:

Ty vyrábíme převážně metodou lití do forem. Formy jsou na trhu k dispozici v mnoha rozličných tvarech a jsou vyrobeny z různých materiálů - např. polykarbonátové, silikonové formy, ad. Vosk k výrobě svíček používáme velmi kvalitní maďarský v pecičkách, aby se nám dobře rozpouštěl. Tento vosk je nádherně čistě bílý a po zatuhnutí velmi tvrdý a lesklý. Kvalitní parafínový vosk s vhodně zvoleným knotem (používáme knoty do parafínového vosku německé kvality) zaručuje vyrobeným svíčkám velmi dobré hoření - pěkný plamen, dlouhé hoření a podle tvaru svíčky také hoření svíčky dovnitř (bez zbytečného odtékání vosku všude kolem). Kvalitní knot zaručuje hoření svíček bez čazení (knot musí být samozřejmě zastřižen na vhodnou délku - do 1cm) a po sfouknutí plamene svíčka rychle zhasne bez dýmání (kouř zmizí cca do 5 vteřin). Vyrábíme celoprobarvené svíčky, tzn. že do rozpuštěné směsi parafínu (přidává se ještě malé množství aditiva proti tvorbě bublin a jiných estetických povrchových vad) přidáváme vhodné rozpustné barvy. Nakonec celou směs navoníme. Přidávají se vůně, které jsou vhodné přímo do svíček, aby vonná svíčka dobře hořela i voněla.

Parafínové svíčky jsou taková klasika, když chcete koupit pěkný dárek, např. i k nějaké slavnostnější události. Takovým dárkem určitě potěšíte své blízké, nebo si vyzdobíte a zútulníte svůj domov. Nabízíme Vám proto různé varianty dárkového balení (celofán s lýkovou mašlí, celofán s dárkovou stuhou, originální dárková krabička), abyste si mohli vybrat, které je nejvhodnější právě pro Váš účel.

Zmíním se teď krátce ještě o jedné zajímavé technice výroby svíček, kterou jsme teď nově zkoušeli a je možné, že se objeví časem i v naší nabídce... Technika je to vlastně jedna z úplně nejstarších, můžete ji zahlédnout na různých akcích, kde se buď předvádí, nebo je možné si ji i vyzkoušet (děti rádi vyrábí vlastní svíčky na trzích, apod.)... Jsou to máčené neboli tažené svíčky. Lze je vyrábět ze včelího vosku, nebo právě i z parafínu. Tažené svíčky vznikají opětovným namáčením knotu do roztaveného horkého vosku, kde postupně nabývají. Lze je pak vyrábět různě dlouhé, tlusté a samozřejmě i barevné. Namáčením dlouhého ohnutého knotu vznikne dvojice tenkých svíček.

Krystalické palmové svíčky:

Palmový vosk je získáván z přírodních zdrojů (pro ekologisty: používáme palmový vosk pocházející z udržitelných zdrojů a máme k němu vždy certifikát původu). Vyrábíme z palmového vosku, který je původem z Malajsie, protože se v těchto zemích vosk vyrábí a je odtud dovážen. Zajímavost krystalického přírodního palmového vosku je v tom, že při jeho tuhnutí se na jeho povrchu začnou tvořit krásné jakoby ledové krystaly, což vypadá moc pěkně. Tento efekt se opakuje při každém rozehřátí a opětovném tuhnutí vosku, takže jej můžete po sfouknutí svíčky pozorovat také.

Vyrábíme svíčky z palmového vosku opět základní technikou lití do forem. Postup je tedy stejný jako u parafínových svíček jen bez přídavku aditiva. Na nízké svíčky se používá také již připravený knot s plíškem, aby knot vydržel déle stát, a svíčka tak i déle hořela.

V naší nabídce máme hlavně menší svíčky z palmového vosku, které jsou velmi oblíbené a my je rádi dáváme do našich dárkových krabiček a různých dárkových sad Usmívající se Navíc maličké palmové svíčky se dají použít zároveň i jako plovoucí - dáme je do nádoby s vodou (např. do mísy, do které pak můžeme přidat ještě hlavičky květů nebo alespoň pár okvětních lístků, aj. vhodných nádob), a můžeme tak pozorovat jejich pohyb po hladině, což je velmi uklidňující a relaxační.

Svíčky ze včelího vosku:

Vyrábět svíčky ze 100 % přírodního včelího vosku je prostě radostUsmívající se Máme k dispozici vlastní včelí vosk - naše včelky žijí ve středočeském kraji, kde se pěstují a suší také sušené květy a vyrábí dekorace od naší mamky. Ten pak čistíme zcela přírodní cestou (bez chemie). Bohužel nemáme vlastního vosku zase tolik, abychom pokryli poptávku zákazníků, takže ho doplňujeme i kupovaným. Ale nebojte se, co se včelího vosku týče - je to vždy ta nejlepší volba materiálu - příroda nám vždy poskytuje jen to nejlepší, co si můžeme dopřát.

Jaké svíčky z něj vyrábíme? Opět je to klasika - lijeme rozehřátý včelí vosk (bez jakýchkoli dalších příměsí!) do forem. Na včelí vosk používáme především lukoprenové formy, protože ty jsou velmi detailní a vytvoří tak po nalití vosku různé hezké postavičky, zvířátka a další zajímavé 3D objekty. Práce se včelím voskem je tak trochu lepivá - kam kápne včelí vosk, odtud ho pak špatně dostáváte dolů, ale stojí to za to - ta linoucí se medová vůně pak voní úplně všude Usmívající se

Včelí vosk má i další zajímavé vlastnosti - svíčka z něj vyrobená při hoření uvolňuje do ovzduší prospěšné ionty, které čistí vzduch (např. od záření vydávaného elekrickými přístroji). Hořící svíčka také pohlcuje nepříjemné pachy (např. tabákový kouř, apod).

Opět nabízíme různé varianty dárkového balení těchto svíček Usmívající se

Ať si vyberete jakoukoliv svíčku, bude určitě skvělým doplňkem do Vašich domácností a přispěje k takovému tomu zútulnění prostředí u Vás doma - ať už svou vůní, estetikou nebo plápoláním plamene svíčky při jejím zapálení.

Zkrátka svíčky jsou ideální výrobek pro tu správnou pohodu a relax Usmívající se

A to je naším cílem - přinést Vám svými výrobky do života více radosti, lásky a pohody. Vlasně nám všem...proto se vůbec snažíme něco hezkého tvořit, i když to často bývá hodně náročné a vypadá to leckdy, že už to nemá v dnešní době smysl a že se to vůbec nevyplatí... ale to je to, co je právě dnes hodně potřeba a k čemu se lidé zase vrací... dělat něco vlastníma rukama a předávat to i dál, aby z toho měli užitek a radost i další...

Tak ať se Vám naše svíčky líbí a máte z nich také radost Usmívající se

Mějte se fajn a příště se zase můžete těšit na další povídání a nakouknutí pod pokličku, ať už to budou postupy výroby či něco jiného... uvidíme... Každopádně pořád připravujeme další novinky a vylepšení celého obchůdku, např. nový modernější e-shop a kdovíco všechno :) Sledujte naše stránky www.svickybrontas.cz, tam se vše včas dozvíte... Tak zase příště...

Seznámení aneb jak to všechno začalo

link

Přemýšlela jsem, jak rozšířit a ozvláštnit náš blog v tomto roce... Návodů na kreativní tvoření bylo vloni ažaž - to Vám jistě vystačí i na letošek - tak jsem se rozhodla trochu rozepsat více o nás. Takové bližší seznámení. Nejen s námi osobně, ale také s výrobky, se šrumcem kolem toho všeho - takové nahlédnutí tzv. ,,pod pokličku,, našeho rodinného voňavého obchůdku. Tak doufám, že Vás to zaujme a bude se Vám to líbit:)

Nejdříve tedy něco málo o nás. O kom? Prozatím tedy o mně a o mé drahé polovičce - bez které by určitě nic z toho nebylo... Jmenuji se Lucka a můj drahý manžel je Lukáš. Spolu tvoříme základ našeho obchůdku. Já jsem původně pracovala jako chemická laborantka a Lukáš stále pracuje jako programátor strojů. Já se starám o nápady, výrobu, balení, zajišťuji celkový provoz firmičky a Lukáš je má nenahraditelná podpora - fyzická, psychická, finanční i technická.

Jak to všechno začalo? Zajímá Vás, proč jsem začala vyrábět svíčky a další rukodělné výrobky? Tak Vás musím seznámit ještě s jednou moc šikovnou osůbkou - a sice s Lukášovou mamkou (mojí drahou tchýní). Jmenuje se Naďka. Má již dlouho firmičku s dekoracemi ze sušených květin a dalších přírodních materiálů - najdete ji pod názvem Sušené květy. Když jsem se dostala do manželovy rodiny, zaujalo mě, co všechno mamka vyrábí, koukala jsem jí trochu pod ruce a zajímala se o její práci. Časem mého drahého manžílka napadlo, že bych taky mohla zkusit něco vyrábět.

Co třeba svíčky? Od chemie k výrobě svíček to není tak daleko - je to také taková chemie až alchymie, když mícháte jednotlivé přísady, vaříte a naléváte, až je z toho krásná svíčka Tak jsem to zkusila - sehnala si naučnou literaturu s postupy, koupila tzv. startovní sadu v kreativním obchůdku a první svíčičky byly na světě. No popravdě žádná velká sláva - co Vám budu povídat - spíš takové dětské hraní. Tak jinak - nakoupila jsem trochu víc materiálu a formiček, postupně jsem zkoušela různé techniky, až jsem vyrobila pár svíček, které už byly trochu lepší... Zkráceně: takhle to pokračovalo nějaký ten pátek, dokud jsem se to trochu nenaučila Mezitím zavřeli laborky, kde jsem původně pracovala, a tak padlo rozhodnutí, že zkusím podnikání... Začátky byly těžké, člověk pořádně neví, do čeho se žene - ale za velké pomoci celé rodiny - jsme se (teď už budu psát v množném čísle i za manžela - jako nepostradatelnou součást týmu) tím nějak postupně prokousali a vznikla naše malá firmička Svíčky Brontas ...

Vytvořili jsme webové stránky, přidávali výrobky, začali jsme prodávat na trzích, na Fleru, a tak dále a tak dále...

Pořád se snažíme vymýšlet a nabízet Vám něco nového, ať už to jsou nové druhy výrobků či balení, nebo něco nového pro zpestření či rozšíření naší různorodé kreativní činnosti

Říká se, že láska a péče by se měla projevit na celkovém výsledku, tak doufáme, že je to na naší práci opravdu poznat... Tvoříme vše s pečlivostí, nejlépe jak dokážeme a máme velkou radost, když vidíme, slyšíme či čteme Vaše reakce, že se Vám naše výrobky líbí Děkujeme!

Vřele Vás v našem voňavém obchůdku vítáme! Nabízíme Vám různé handmade dárečky pro radost Doufáme, že se Vám u nás bude opravdu líbit a přejeme Vám příjemné nakupování.

Rodinná firmička Svíčky Brontas - ruční výroba dárků a dekorací - e-shop pro pohodu a relax - www.svickybrontas.cz 

Anketa k článkům z letošního roku:)

link

Druhá anketa je na téma oblíbenosti článků letošního blogu aneb který návod nebo článek z roku 2018 se Vám líbil nejvíce:)

Tak hlasujte... Díky moc!

Náš Kreativní Blog:)

link

Zdravím Vás!

Tak ke kreativnímu tvoření se mi PROZATÍM! (a na tom trvám:)) dostatečně nepodařilo Vás zlákat :(

A nebo jste byli minulý měsíc taky tak pracovně a časově vytížení jako já? - konec roku je přece jenom blázinec! ;)

Taky je dost pravděpodobné, že jste na náš blog doteď ještě nenarazili, a teprve nyní máte možnost poprvé se podívat, co jsem v tomto roce (2018) pro Vás vymýšlela a hledala a tvořila... Přece jenom rok není zas tak dlouhá doba - čas utíká, čím dál rychleji! (aspoň já ten pocit tedy mám;)) Pořád je náš blog "ještě v plenkách" - 1.rok je teprv začátek - to se nedá nic dělat!

Každopádně to nevzdávám a budu s blogem pokračovat - zkusím na Vás a samozřejmě taky pro Vás - zase něco nového:)

Zkuste prosím tedy hlasovat v anketách - ať vím, co Vás zajímá, a co moc ne - aby byl blog zajímavý, čtivý a zábavný...

První anketa je obecně o Vašich názorech na letošní blog... Jestli se Vám styl s vybíráním různých návodů na internetu a tvoření podle videí líbil, nebo to není zrovna pro Vás... jestli vůbec máte na tvoření čas nebo náladu... nebo jestli Vám vadí cizojazyčné návody, a chtěli byste raději víc informací k vyrábění v češtině... Až nasbírám pár Vašich reakcí...budu vymýšlet novinky na další rok... Tak se zkuste zapojit:) Neukousnu Vás - naopak, budu ráda, když se Vám moje tipy na Kreativní tipy, budou líbit;)

 

! Soutěž ! Svíčky Brontas 2018

link

Zdravím Vás! Vyhlašuji soutěž na celý listopad! Začíná nám pravá dárková sezóna - lidičky už začínají nakupovat dárečky a my pro Vás máme taky jedno překvapení!Usmívající se

Připravujeme nové výrobky - nové dárkové krabičky a nové minivosky - sledujte naše stránky: www.svickybrontas.cz

O co se bude hrát ? Zanedlouho přibudou v našem obchůdku horké novinky - nová řada dárkových krabiček a nové minivosky do aromalampy - a s nimi je spojená i naše listopadová soutěž:) Budete je moci vyhrát jako ceny!

A jak na to? Soutěž bude probíhat na našem profilu FB nebo i rovnou zde na našem bloguMrkající

Zde můžete přidávat své fotky výrobků, které jste vyrobili, nebo ještě vyrobíte během listopadu podle letošních návodů z našeho blogu - www.svickybrontas.cz/kreativni-tipy

Na konci listopadu vybereme z přidaných fotek vítězeUsmívající se Buďte kreativní a postupujte dle návodů a máte velkou šanci na výhru!Smějící se Fotečky budeme postupně shromažďovat, a pak rozhodneme o vítězích - sledujte naše sociální sítě, kde Vás budeme průběžně informovatMrkající

1. cena: nejhezčí a nejpovedenější výtvor - naše novinky dle výběru: dárková krabička se svíčkami/minivosky do aromalampičky

2. cena: nejkreativnější výtvor - speciální cena od nás jako překvapení Usmívající se

Naše výrobky dle blogu: (nebojte se - my se soutěže neúčastníme - ani jako pořadatelé nemůžeme Mrkající- pro nás je to takové zajímavé shrnutí letošního vývoje blogu - doufáme, že se Vám výrobky líbí a budete nás nadále sledovatÚžasný)

Organizéry z recyklovaných materiálů

link

Nevím jak Vy, ale já mám často problém - při tom všem tvoření - udržet si na pracovním stole alespoň trochu pořádek :) K práci je vždy potřeba plno drobných nástrojů a pomůcek, které se pořád rozutíkavají po stolku... Tužtičky, pravítka, nůžky, lepidla, štětečky, apod. - všechno je potřeba rychle používat a není to kam poukládat, aby to bylo hned po ruce, bylo na to dobře vidět a přitom to nepřekáželo při horlivé práci... Narazila jsem nyní na skvělé řešení tohoto problému. Zkusíme si vyrobit šikovné organizéry na stůl z recyklovaných materiálů. Recyklace je také vděčné téma - šetří se tak příroda i finance, takže jsem rozhodně pro. Ale musí to i k něčemu vypadat! Tak jsem pátrala po něčem praktickém i vkusném zároveň :)

1. videu je návod na organizér z krabic od bot. Je to vlastně takový miniregálek s motivy koček (ve videu jsou ještě 2 bonusové návody na další 2 výrobky), nicméně ozdobit si ho můžete klidně zase podle vlastní fantazie:

Ve 2. videu máme organizér ve tvaru květinové krabice z malých pet lahví ozdobený dekorační látkou:

Organizér ve 3. videu je vyrobený z různě dlouhých papírových ruliček:

Pak nám ukažte, co se Vám podařilo vytvořit, na našem profilu na FB 

Náš koalí organizér:

Fotorámečky

link

Léto nám už končí... Ale nesmutněme - letos bylo opravdu horoucí - už je přecejen načase, abychom se ochladili a příroda také. Kdo si ho užil jaksepatří, má jistě plno zajímavých zážitků, a také nějaké ty fotečky, které zachytí prožité chvíle, abychom se k nim zas někdy mohli vrátit a zavzpomínat si. Doufám, že jste měli pěkné dovolené a prázdniny a že bylo, co zachytávat :) Ti, kdo se teprve někam chystají, nemusí přestat číst, můžou si vyrobit něco tzv. do foroty. Nebo ještě lépe - použijte milou fotečku, kterou jste si pořídili v dřívějších letech - zalovte ve skříních a krabicích - určitě najdete nějakou pěknou vyfocenou vzpomínku, kterou by stálo za to zarámovat a vystavit si...

Zkusíme si vyrobit nějaký ten hezký fotorámeček.

Na 1. videu je čistě dovolenkový rámeček s mušlemi. Kdo nebyl zrovna na dovolené u moře v posledních pár rocích, může zkusit jiné přírodní materiály např. různé kamínky, písek, větvičky apod.:

V 2. videu je návod na výrobu origami rámečku - můžete použít nějaký krásný pestrobarevný origami papír a vytvoříte originální fotorámeček, který jen tak někdo nemá - nebo libovolně ozdobte obyčejný či barevný papír (pokud chcete pevnější rámeček použijte čtvrtku):

3. video je pro Vaši inspiraci - ukazuje další kreativní nápady s použitím různých i recyko - materiálů:

Svoje výtvory můžete ukázat na našem profilu FB a sdílet s přáteli.

Náš fotorámeček s mušličkami:

Piškvorky neboli Tic Tac Toe game

link

Zdravím Vás! Prázdniny a dovolené jsou v plném proudu, tak mě napadlo, že si vyrobíme nějakou faj hru na cesty nebo na doma:) Našla jsem návody na oblíbenou - každému jistě známou hru - piškvorky. Spousta lidí možná zavzpomíná taky na školní léta, kdy se tato hra zuřivě hrála jenom tahy tužkou ve čtverečkovaném sešitě s kamarády pod nebo na lavici.. Ale nechci teď děti strašit o prázdninách školou, takže tohle jsou vylepšené varianty této hry, které se dají hrát kdykoli a kdekoli chcete:)

1. cestovní provedení, kdy bude stačit vyrobit si nějaký ten fajn sáček (můžete si samozřejmě zvolit materiál, ze kterého budete šít) a sehnat pár kousků, které poslouží jako piškvorky (kromě kamínků lze také použít cokoli malého, na co se dají nakreslit motivy koleček a křížků). Ve videu je i návod na ozdobení dárkové krabičky - to kdybyste chtěli někomu hru darovat - ale myslím, že i jen tak v pytlíčku to bude super:

 

Další provedení je spíše pro děvčata - ozdobí se dřevěná krabička a skleněné kamínky, které lze pak v krabičce i uložit:

Poslední varianta je přizpůsobivá - podložka ve ve videu je sice z umělé pěny, ale lze ji vyrobit z různého materiálu (např. jako látkové prostírání, dřevěná destička apod.) a jako žetonky lze použít kromě veselých knoflíčků také další materiály (např. malé dřevěné žetonky, šité filcové tvary, apod.):

Věřím, že tentokrát si užijete spoustu zábavy nejen při výrobě her, ale hlavně taky potom při jejich hraní:) Nebojte se svoje výtvory nahrát na náš profil na FB, budeme moc rádi, když se pochlubíte...
Užijte si léto a plno zábavy během prázdnin a dovolených! Vaše Svíčky Brontas

Naše piškvorky s knoflíčky:

Kreativní experimenty - aneb věda hrou

link

Asi se ptáte, co má společného chemie nebo fyzika s kreativním tvořením? Určitě hodně! Jednak jsou to velmi kreativní a zajímavé obory, a taky se věda dá provozovat velmi zábavnými způsobyÚžasný Kdo by neměl rád chemické a fyzikální pokusy? Nejlépe když jsou při tom k vidění pořádné efekty!!!Usmívající se Ty opravdu výbušné a nebezpečné necháme profesionálům a zkusíme nějaké zajímavé vizuálně povedené, které jsem pro Vás našla jako inspiraci na internetu - nebojte kuchyň či jiná místnost, kde to budete zkoušet, zůstane snad v cajku (jen pozor na barvičky - vážně barví!)Mrkající

Tak 1. pokus - lávová lampa - je velmi efektní a dá se opakovat vhazováním tablet:

Potřebujeme: vysokou sklenici a kelímek nebo plastovou lahev (do té můžeme přísady dávat rovnou), vodu (1 díl), rostlinný olej (3 díly), potravinářskou barvu (nejlépe červenou nebo klidně i jinou) , šumivé tablety

Postup z videa: Naplníme kelímek 1 dílem vody, rozpustíme barvivo a nalijeme do vysoké sklenice. Opatrně přidáme 3 díly rostl.oleje (lijeme po stěně). Nakonec vhodíme šumivou tabletku. A sledujeme reakciMrkající

Další 2. pokus - pršící mrak - je hravá možnost, co se dá dělat s pěnou na holení:

Potřebujeme pouze: sklenici, vodu, pěnu na holení a tekuté (nejlépe modré barvivo)

Postup z videa: Naplníme sklenici vodou, nastříkáme nahoru pěnový mrak, nakapeme modré barvivo a pozorujeme, jak ,,prší,, skrz pěnu dolů do vody.

Pokus č.3 - skákající vejce - na výsledek si musíme delší dobu počkat, ale stojí to za to:

Potřebujeme: kelímek nebo skleničku, vejce, ocet, lžíci, misku s vodou

Postup z videa: Vejce vložíme do nádoby, zalijeme octem a necháme 24h působit. Poté vyjmeme lžící, opláchneme ve vodě a opatrně očistíme od změklé skořápky. Zůstane pouze gumové vajíčko. A jak vypadá vevnitř? To se dozvíte ve videu...

Přeji všem úspěšné experimentováníMrkající Výsledky se můžete pochlubit na naší sociální síti na FB. Najdete zde krátké video našeho skákajícího vajíčkaUsmívající se

Naše skákající gumové vajíčko:

 

Nakupování dárků

link

Dneska bych se Vás ráda zeptala, kde rádi nakupujete zajímavé dárky?

Vytvořila jsem tento měsíc anketu, ve které můžete kdykoli hlasovat...

Zajímalo by mě, jestli už ustoupil trochu ten trend, kdy se lidé bojí nakupovat přes e-shopy, nebo jestli už nastává doba opačná, kdy (především) mladší generace už nenakupuje jinak, než tzv. doma z gauče:)

Tak hlasujte - pro co jste Vy - případně vyjádřete svůj názor dole pod článkem - v komentářích.

Pravděpodobně bude dost záviset na Vašem věku - lidé mají prostě své zvyklosti nebo možnosti a někdy se to dost špatně mění na něco jiného... To je pochopitelný, ale není špatné občas vyzkoušet něco nového:) Jsou samozřejmě výjimky na obou věkových stranách...

Pak asi dost záleží na typu výrobku - něco prostě člověk potřebuje vidět na vlastní oči nebo si to tzv. osahat a něco se dá koupit i bez toho jen podle fotky a nevadí to. Samozřejmě záleží i dost na ceně - většinou si dražší výrobky vybereme osobně - ale lacinější věci můžeme ,,risknout,, koupit přes internet.

No a pak se určitě rozhodujeme o nákupech podle naší povahy, rozpoložení, počasí:), časových možností, finančních možností a dalších našich všemožných priorit:)

Dárek je taková extra kategorie - o každém, koho chceme obdarovat, většinou musíme dost přemýšlet - o tom, co má rád, jestli ho to potěší a možná také, kdy a jak mu dárek předáme. Bavíme se tedy teď spíše o osobních dárcích, než o formálnějších, kdy si vystačíme většinou s něčím narychlo koupeným - klasická bonboniera, lahvinka vína, apod. (ne že by to byly špatně vybrané dárky, nahonem je jistě paráda, že něco rychle seženeme a je to taky moc dobré:))

No takže když tedy máte dostatek času a příležitostí se výběru pěkného dárku pro blízkou osobu dostatečně věnovat, jakou zvolíte možnost nákupu Vy?

E-shopů, které jsou přímo dárkově zaměřené, je na webu spousta. Velkou výhodou je, že je právě z čeho vybírat, nabízejí se různé dárkové sady a balíčky, vše je připravené, krásně zabalené a Vy si jen počkáte, až k Vám vytoužené výrobky dorazí.

Další takovou možností je Fler a jemu podobné portály, kde také můžete vybírat z různých prodejců a originálních výrobků, co hrdlo ráčí.

Zajímavou možností je také přímý nákup na trhu od místních prodejců. Nakoupíte si třeba něco k snědku a k tomu vidíte zajímavý výrobeček v jiném stánku, nebo se jdete přímo bavit na nějakou akci, kde jsou různé stánečky se zajímavými rukodělnými výrobky - a tak si tam něco vyberete pro radost...

Někdo zase dárky prostě neřeší - nemá na to čas nebo náladu - tak prostě koupí, co a kde se mu zrovna namane.

No jestli jste hlasovali pro ty první 3 možnosti, tak bych Vás moc ráda uvítala v některém z našich obchůdků:)

Všechno je poctivá ruční práce, snažíme se mít velmi příznivé ceny a stále rozšiřujeme sortiment, aby si hezký dárek pro radost, mohl vybrat každý, kdo nás navštíví. Začali jsme výrobou vonných svíček a dárkových sad, k tomu vyrábíme také pár dekorací a máme k dispozici výrobky ze sušených květin (např.z levandule), letos máme jako novinku háčkované hračky a stále pracujeme na tom, abychom mohli také vyrábět voňavá mýdla a koupelové soli.

Takže, kdo hlasoval 1) v dárkovém e-shopu, kde si můžu vybrat z různých výrobků - rovnou dárkově zabalených: koukněte se na náš e-shop pro pohodu a relaxhttps://www.svickybrontas.cz . Věříme, že je zde z čeho vybírat:)

Kdo hlasoval 2) přes nějaký portál např. Fler, kde najdu pestrou nabídku různých výrobků i výrobců: navštivte https://www.fler.cz/brontici nebo https://www.fler.cz/cas-na-caj.

Kdo je pro 3) přímý nákup na trhu, kde nakoupím rovnou všechno, co potřebuji, nebo se tam zároveň i dobře pobavím: sledujte na našich stránkách https://www.svickybrontas.cz v sekci Zprávy, kde uveřejňujeme místa plánovaných trhů.

Přeji Vám příjemné nákupy zajímavých ručně vyráběných dárků plné pohody a dle Vašich představ a Vašeho vybraného oblíbeného způsobu nakupování :)

Ať se Vám v našich obchůdkách moc líbí a koupíte něco hezkého pro radost sobě nebo svým blízkým :)

Používá se opensource systém OpenCart
Kováčiková Lucie - Svíčky Brontas, © 2022